slideup

DUO CACIB BRNO Z dnia 08 lutego 2019

Wystaw w Czechach na które jeździmy nie jest za wiele, więc tych które są blisko staramy się nie opuszczać. Do niech należy Duo CACIB w  Brnie ( Czechy). O laury pojechało walczyc najmłodsze pokolenie Novej Espery - ELEONORA i NENE
Nowa, zupełnie nam nie znana obsada sędziowska była dodatkowym motywatorem. Każda nowa opinia, krytyka to cenna lekcja hodowlana - czasem dumy, a czasem pokory.
I tak na przykład zwycięstwo w rasie (CAC,CACIB,BOB) podczas pierwszego dnia wystawy naszej Nene było dla mnie niebywałą radością, ale też ogromnym zaskoczeniem. Kiedy spotykam na wystawach sędziego, który potrafi decenić "wyjątkowość" naszej włoszki jestem nie tylko szczęśliwa, ale przede wszystkim pełna uznania dla jego wiedzy.
Bo nasza Nene jest wyjątkowa. A Laura Cox sędzia pierwszego dnia miała tego pełną świadomość.
Trochę inny typ urody Nene tylko przez nieliczne grono sędziów jest kojarzony jako "pierwotny" (bardzo rzadki i pełen uznania) typ porcelaine. Ci którzy znają dobrze historię rasy wiedzą o czym mówię.
Nowe trendy we wzorcu rasy sprawiły, że porcelaine w typie Nene są już praktycznie niespotykane. I to jest jej ogromna zaleta.
A wracając do wystawy ....
Nasza Nora podczas pierwszego dnia otrzymała CAJC oraz BOJ - jako najlepszy Junior w rasie.
Drugiego dnia sędzia De Cuyper Jos miał nieco odmienny gust.
Za wzorową reprezentantkę rasy uznał Eleonore przyznając jej CAJC, BOJ, I BOB a nasza "wyjątkowa" Nene otrzymała ocenę dosk. CAC, CACIB

 

 

Powrót

„Pies jest jedyną istotą na świecie,
która bardziej kocha Ciebie niż siebie samego.” - J. Billangs