slideup

CZĘSTOCHOWA - III MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH Z dnia 22 lipca 2017

To wspaniały moment dla każdego hodowcy gdy na ringach oprócz jego własnych psów pojawiają się "dzieci " urodzone w hodowli.
Tak było dzisiaj.

Na III Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Częstochowie oprócz Bono Nova Espera i  Licentii Poetici Roborovski w ringu prezentowała się córka naszej Kirke z miotu C - Cola Nova Espera. To wręcz kopia swojej mamusi nie tylko z punktu widzenia powierzchowności, ale również charakteru - stateczna ( pomimo młodego wieku - 6,5 miesiąca ) dystyngowana i podobnie jak matka, chociaż przyjazna i serdeczna to jednak z natury wycofana.
Cola startowała w klasie szczeniąt gdzie uzyskała ocenę wybitnie obiecującą i tytuł BEST PUPPY - gdyby nie absolutny sprzeciw przy konieczności pokazania zębów sędziemu to powiedziałabym, że wypadła wyśmienicie.
Bo faktycznie -  ruch ma boski, a przy tym piękne proporcje, świetną głowę, pigmentację .
Na prawdę jako hodowca z przyjemnością  patrzę na takie " dziecko ".

 

 

 

 

 

Moje psy w ringu również nie przyniosły mi wstydu.
Bono Nova Espera w klasie pośredniej otrzymał ocenę doskonałą , lokatę pierwszą, CACIB, CAC i BOB, natomiast Licentia Poetica Roborovski -  CAC, CACIB i BOS i oczywiście także ocenę doskonałą. W jej przypadku to faktycznie spory sukces. Przecież dopiero 3,5 miesiąca temu urodziła 8 szczeniąt, których wykarmienie kosztowało ją sporo urody. Dołożyliśmy wiele starań, by szybko wróciła do formy i bez zarzutu prezentowała się w ringu. Dlatego jej dobry wynik to także duża satysfakcja dla nas. Wraz z dzisiejszą wygraną Poetica zakończyła CHAMPIONAT POLSKI
Bono, pomimo nieznośnego upału nie zawiódł. Biegł po prostu cudnie. Chociaż jego doświadczenie wystawowe jest już niemałe i  jemu  zdarzają się chwile słabości. Dzisiaj na szczęście nic go nie rozpraszało,ani nie intrygowało.
Wiedział co ma zrobić i jak ....... i zrobił to najlepiej jak potrafił.
Pomimo nominacji dla BONO I COLI nie zastaliśmy na finały.
Byliśmy (my i psy) zbyt zmęczeni nadmiarem słońca, by mieć siłę na dalsze zmagania.
Innym razem.

 

 
Powrót

„Pies jest jedyną istotą na świecie,
która bardziej kocha Ciebie niż siebie samego.” - J. Billangs