slideup

DLA KOGO PORCELAINE Z dnia 06 grudnia 2018

 

Jaki właściciel?

 

Ten wyjątkowy pies wymaga serdecznego wychowawcy. Idealny właściciel to osoba zrównoważona o pogodnym, wesołym charakterze, bez skłonności do nadmiernego podnoszenia głosu i agresji. Porcelaine jest psem wymagającym wiele uczucia i chce cały czas być pewnym tego, że się go akceptuje.

 

Cierpliwy , serdeczny , przyjacielski , pozbawiony agresji

 

Jest idealnym towarzyszem zarówno osób starszych jak i małych dzieci .Bez problemu może być prowadzony na smyczy bez obaw że się „ zerwie”. Nie jest też specjalnie „szczekliwy” więc raczej nie nadaje się na psa stróżującego. Kocha przyrodę, las i pola, gdzie może się spokojnie wyhasać, ale nasz przydomowy ogródek jest też dla niego jakąś alternatywą  i z całą pewnością nie zostanie „zrujnowany” przez węszącego porcelana.

W relacjach z innym psami przyjacielski i bez skłonności do agresji. Jego stadna natura sprawia ,że wśród innych psów czuje się bezpiecznie.

 

Wspaniały pies myśliwski o zrównoważonym temperamencie

 

Uwielbia świeże powietrze, łąki, lasy i rozległe przestrzenie, które może badać krok po kroku, z nosem tuż przy ziemi. By nie zatracił nie tylko swych umiejętności łowieckich, ale przede wszystkim dobrego humoru, trzeba mu zapewnić codziennie przynajmniej godzinę nieskrępowanego spaceru na świeżym powietrzu.

Jego instynkt łowiecki jest niebywały, a jego wspaniały węch nigdy go nie zawodzi. Dlatego idealnym wręcz rozwiązaniem dla porcelana jest bycie towarzyszem myśliwego.

                                                                       

Doskonały pies towarzyszący  

                                                                                                            

W przeciwieństwie do innych psów myśliwskich dla porcelana istnieje także życie poza polowaniem. Powrót do domu oznacza możliwość rozkoszowania się życiem rodzinnym.

W związku z tym , że ma nieskomplikowany charakter i lubi towarzystwo, należy zapewnić mu miejsce w życiu całej rodziny. Z przyjemnością zajmie miejsce obok nas na kanapie…… lub w sypialni.

Świetnie odnajduje się w zajęciach z zakresu posłuszeństwa, dog trekkingu czy dog bikingu (bieganie przy rowerze)

 

Bardzo przywiązany do człowieka

 

Porcelaine jest psem o delikatnej psychice bez skłonności do dominacji nad właścicielem. Uległy, przyjacielski , poszukujący towarzystwa człowieka. Nie przepada zostawać sam w domu, ale kiedy już musi zniesie to cierpliwie bez działań destrukcyjnych.

 

Pielęgnacja

 

Jego sierść jest łatwa w utrzymaniu i wymaga jedynie minimalnej i nieskomplikowanej pielęgnacji. Nawet po ciężkim polowaniu czy spacerze w niesprzyjającej pogodzie pies, jest elegancki i czysty. Jego sierść ma zdolność samooczyszczania, a kąpiele wskazane są nie częściej niż 3-4 razy w roku.

Brak podszerstka sprawia , że nie są to psy do kojca. Oczywiście w okresach wiosenno – letnich kojce zewnętrzne mogą być dla nich użyteczne, ale tylko i wyłącznie jako miejsca czasowego pobytu. W okresach zimowych przy silnych mrozach lub dłuższych spacerach warto pomyśleć o dodatkowym ubranku dla naszego pupila.

 

Zdrowie

 

Porcelany to generalnie zdrowa rasa, bez  ryzyka poważnych wrodzonych wad genetycznych. Nie cierpią na szereg przypadłości i chorób tak powszechnych wśród "modnych ras". Odpowiednio żywione (nie przekarmiane) dożywają mniej więcej 12-13 lat.

 

 

 

Powrót

„Pies jest jedyną istotą na świecie,
która bardziej kocha Ciebie niż siebie samego.” - J. Billangs