slideup

FLORACANIS OLOMOUC - CZECHY Z dnia 04 września 2018

Nie ustajemy w naszym zapale wystawowym . Kolejny etap naszych zmagań to FLARACANIS Olomouc - Krajowa Wystawa psów w Czechach. Lokalizacja  wystawy w pięknym parku na prawdę zachęcała do uczestnictwa.
Dla niektórych to być może "tylko" krajowa wystawa, ale dla nas była ona istotna nie tylko ze względu na dążenie do uzyskania  tytułu Młodzieżowego Championa Czech  (dla naszej Nory) i Championa Czech dla Nene, ale przede wszystkim dlatego, że  sędziował tzw. "znawca rasy" co zawsze jest dla mnie istotnym kryterium  decyzcji o uczestnictwie.
Sędzia Jan Coppens z Holandii to dla nas nie tak całkiem obca postać. Sędziował podczas Światowej Wstawy Psów w Amsterdamie, gdzie jak wiadomo wyróżnił naszą Eleonorę tytułem Młodzieżowego Zwycięzcy Świata , natomiast Nene dał res. CACIB.
Wygrana Eleonory w Amsterdamie to chyba nie był przypadek, bo i tym razem jego upodobania były identyczne.
Norcia go zachwyciła, więc bez zastanowienia dał jej BOJ i CAJC,  a następnie BOB .
I chociaż Nene też bardzo mu się podobała, ale to jednak Nore określił mianem "idealnego francuskiego porcelana ".

Jego decyzja wcale mnie nie zdziwiła. Holendrom bliżej do Francji więc i francuski typ porcelana bardziej jest im znany.
Nasza Nene to jak wiadomo 100% włoszka. Ja, tę włoską gorącą krew uwielbiam, a hodowla BALDONI z której Nene pochodzi to najlepsza włoska hodowla ciesząca się ogromnym szacunkiem zarówno wśród włoskich jak i francuskich porcelaniarzy.

 

 

Powrót

„Pies jest jedyną istotą na świecie,
która bardziej kocha Ciebie niż siebie samego.” - J. Billangs