slideup

I KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RAS MYŚLIWSKICH - JELEŚNIA 07.05.2016 Z dnia 07 maja 2016

To była na prawdę świetna wystawa.!

Doskonała organizacja, miła atmosfera i sprzyjająca pogoda. Co więcej potrzeba, by zadowolić organizatorów, uczestników i gości.?

I Wystawa Psów Myśliwskich w Jeleśni chyba wszystkim przypadła do gustu, a wielu ( zwłaszcza zwycięzców ) przyprawiła o zachwyt. My znowu wystąpiliśmy w trio.

BONO Nova Espera - w klasie młodszych szczeniąt otrzymał od sędziego Leszka Salamona ocenę " wybitnie obiecujący " lokatę 1,

tytuł Najlepsze Młodsze Szczenię i  doskonały opis : " Szczenię o doskonałych proporcjach, ładnej głowie , doskonałe kątowanie, swobodny ruch , bardzo dobra psychika".

W konkurencjach finałowych nasz Bono w rywalizacji o tytuł Najpiękniejszego Młodszego Szczenięcia uzyskał 2 lokatę, co jest niewątpliwym sukcesem  biorąc pod uwagę, iż to dopiero jego 3 występ na wystawie.

Licentia Poetica Roborovski - w klasie młodzieży - otrzymała ocenę doskonałą, lokatę 1, tytuł Zwycięzcy Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie oraz  następujące uzasadnienie oceny: " Bardzo dobre proporcje, piękna głowa, zgryz  nożycowy, ciemne oko, doskonałe linie,kątowanie i ruch, doskonała psychika".

Dzisiejsza wygrana ( w połączeniu z dwoma wcześniejszymi zwycięstwami w Opolu i Rybniku ) zagwarantowała naszej Poe tytuł Młodzieżowego Championa Polski.

Jednak w walce o tytuł Najpiękniejszej w Rasie, to nasza niedawna mamuśka Kirke Roborovski   okazała się bezkonkurencyjna. Startująca w klasie Championów Kirke znowu otrzymała BOB i tym samym pokonała naszą słodką, nieśmiałą  Poe. Niesłychanie dystyngowana i elegancka  - zawsze zachwyca sędziów. Dzisiaj oprócz lokaty 1, CWC  i oceny doskonałej otrzymała tytuł Najpiękniejszej Dorosłej Suki.

Opis sędziego był tylko potwierdzeniem jego decyzji. " Doskonałe proporcje, piękna sucza głowa, doskonałe linie, dobre przedpiersie, doskonałe kątowanie, wydajny ruch, bardzo dobry temperament".

W przyszłym roku niewątpliwie znowu wrócimy do Jeleśni , tym razem uczestnicząc także  ( w organizowanych równocześnie )

Konkursach Pracy Tropowców i Posokowców.

 

 

Zdjęcia z wystawy

 

Powrót

„Pies jest jedyną istotą na świecie,
która bardziej kocha Ciebie niż siebie samego.” - J. Billangs