slideup

KRAJOWA WYSTAWA PSÓW BRNO - CZECHY Z dnia 18 stycznia 2018

Na  Krajową Wystawę Psów w Brnie  pojechaliśmy po raz pierwszy.
Chociaż to TYLKO wystawa krajowa to jednak jedyna z możliwością otrzymania tytułu ZWYCIĘZCY CZECH. Więc raczej na pewno włączymy tę wystawę do naszego stałego grafiku wystawowego .
Liczebność porcelanów w konkurencji ( jak na naszą rasę) była na prawdę imponująca ( 7 psów ).
Pierwszy rozpoczął BONO .
Jak zwykle zauważono jego piękną  głowę, pigment, osadzenie uszu , doskonałą linię górną i dolną. Nic więc dziwnego , że otrzymał ocenę doskonałą  i  CAC.
Potem przyszła kolej na NENE.
Pani Sędzia Vera Dvorakova co prawda doceniła doskonałą linię i psychikę naszej młodej dziewczynki , ale dostrzegła też słabo rozwiniętą muskulaturę. Nie da się ukryć, że ostatnie miesiące w hodowli ( mioty i opieka nad szczeniętami ) nie gwarantowały naszej Nene wystarczającej ilości ruchu. Wprawne oko sędziego zaraz to wychwyciło.
Obiecujemy nadrobić . Ale ostatecznie i tak to NENE otrzymała tytuł Zwycięzcy Młodzieży ( CAJC ).
Na koniec w ringu pojawiła się Kirke. Jeszcze nie wróciła do doskonałej sylwetki po ciąży i przypuszczałam , że i w tym wypadku "wszystkowidzące oko" sędziny to wychwyci.
No i wychwyciło. Usłyszałam , że w 4 miesiące po porodzie nie zabiera się suki na wystawę. Brzuch jeszcze opadnięty , znużenie, zmęczenie widoczne w każdym jej kroku.
No i dostaliśmy ......ocenę bardzo dobrą i nauczkę.
W rywalizacji o rasę  ZWYCIĘZCĘ RASY ( BOB)  i  tytuł ZWYCIĘZCY KRAJU otrzymał BONO.

 

 

 

Powrót

„Pies jest jedyną istotą na świecie,
która bardziej kocha Ciebie niż siebie samego.” - J. Billangs