slideup

LUCY NOVA ESPERA Z dnia 05 lutego 2022

Miot L to szczególny miot. Szczególny pod każdym względem. Jego rodzice to moja wspaniała multichampionka Eleonore oraz Nemo - samiec z francuskiej linii o nienagannym pochodzeniu. Byłam niezmiernie wdzięczna jego hodowcy i właścicielowi Bernardowi Charras, że obdarzył mnie takim zaufaniem. Każdy, kto choć trochę zna świat hodowców wie, że zdobycie do reprodukcji doskonałego samca (zarówno genetycznie jak i eksterierowo) jest niezwykle trudne. Trudne, bo "prawdziwi" hodowcy starannie chronią swój dorobek hodowlany i bardzo wybiórczo nim się dzielą .....

Zdobycie ich zaufania to sukces, ale też wyróżnienie. 
Gdy więc pojawiły się szczenięta wiedziałam, że muszę znaleźć dla nich wyjątkowe domy.
Przepiękną Lucy planowałam zostawić dla siebie. Zachwyciłam się nią już w chwili gdy otworzyła oczy. I nawet nie przychodziła mi do głowy taka myśl , że mogłabym ją komuś powierzyć. A jednak.
Pojawiła sie Monika Krtková - hodowczyni z Czech. Znałyśmy się od lat. Ona hodowała gończe szwajcarskie i bernenskie więc czasem spotykałyśmy się na tych samych ringach. Wiedziałam, że jest pełna pasji i miłości do psów, a pracę hodowcy traktuje bardzo odpowiedzialnie. 
Chociaż wydaje się to niemożliwe, a jednak... - przekonała mnie, by piękna Lucy zamieszkała w jej hodowli. To była już jej druga porcelanka. Pierwszą, pół roku wcześniej również przywiozła z Polski - była to córka Chloe Nova Espera. 
Dzisiaj nie żałuję swoich decyzji. Wiem, że moja porcelanowa dziewczynka ma wspaniałe życie, a Monika oprócz ogromu miłości, zapewni jej także karierę wystawową, a w przyszłości przemyślane krycia i troskliwą opiekę nad jej szczeniętami. 
A ja.? Zostawiłam w hodowli nie mniej pięknego chłopca Legato Lego NOVA ESPERA. Teraz on jest moją wielką nadzieją. 
 

 
  
 
 
Powrót

„Pies jest jedyną istotą na świecie,
która bardziej kocha Ciebie niż siebie samego.” - J. Billangs