slideup

MŁODE POKOLENIE W NOVEJ ESPERZE Z dnia 06 września 2020

Pojawienie się w hodowli młodego pokolenia, zawsze wiąże się  z dodatkowymi zadaniami związanymi z jego prawidłowym wychowaniem, odpowiednią socjalizacją i oczywiście budowaniem przyjacielskich relacji. Dlatego teraz, gdy po zimowych miotach I oraz J  pozostały u nas trzy dziewczynki zadanie to stało się szczególnie istotne.

Każda z młodych dziewczynek ( Jasmine, Ida, Izadora ) ma inną naturę i inaczej tworzy relacje z rodziną.

Oprócz standardowej nauki czystości czy chodzenia na smyczy, najważniejsze dla nas to wpojenie młodym obowiązku bezwzględnego posłuszeństwa w terenie. Wiele się słyszy o krnąbrych psach zupełnie nie reagujących na przywoływania przewodnika. Kiedy takie zachowanie ma miejsce na osiedlowym placu zabaw to jeszcze problem nie jest tak ogromny. Ale w terenie.... zwłaszcza pełnym intrygujących zapachów.... Tutaj przywołanie to już wyzwanie, a gdy jest skuteczne to prawdziwy sukces. 

Dlatego ćwiczymy , ćwiczymy i jeszcze raz ćwiczymy.

Poniżej prezentujemy linki do naszych relacji - z ćwiczeń, zabaw, spacerów i życia w domu, prezentowanych na naszym  facebookowym profilu. Zapraszamy do obejrzenia i oczywiście śledzenia nas na FB.  Każdy nowy lajk mile widziany. :)

 

Ewa Pilich

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIECZORNY SPACER

 

PRÓBA SIŁ

 

UCZYMY SIĘ NOWYCH ZAPACHÓW

 

RUMAKI ZAPRZĘŻONE

 

NOVA ESPERA W USA

 

SPACER

 

POZNAJEMY NASZĄ ŁĄKĘ

 

CIESZYMY SIĘ WIOSENNYM SŁOŃCEM, ŁĄKĄ I ZAPACHAMI

 

MŁODE POKOLENIE

 

IDA ŚPIOCH

 

PIERWSZE WIOSENNE ZABAWY

 

 

 

 
Powrót

„Pies jest jedyną istotą na świecie,
która bardziej kocha Ciebie niż siebie samego.” - J. Billangs