slideup

ZACZAROWANY ŚWIAT ARTYSTÓW Z dnia 26 sierpnia 2021

Kiedy Paulina Sosińska napisała do mnie rok temu  prośbę o możliwość wykorzystania moich zdjęć, dostępnych na stronie internetowej do wykonania obrazu zgodziłam się bez wahania. Przez myśl mi jednak nie przeszło, że to co zobaczę parę miesięcy później będzie tak doskonałe, wręcz zaskakujące. 
Jak powszechnie wiadomo środowisko wielbicieli psów (zwłaszcza to Fb-kowe ) wprost "zalewane" jest "dziełami" domowych artystów oferujących sportretowanie pupila. Bardzo rzadko można nazwać te "twory" sztuką, a więc tym bardziej ich autorów artystami. Trochę uprzedzona do tego typu twórczości nie liczyłam na wiele. 
Kiedy więc otrzymałam zdjęcia wykonanych prac, "wbiło mnie w fotel". Chciałam je mieć dla siebie... teraz.... już.... zaraz. 
Ale rzeczywistość okazała się trochę skomplikowana. Talent Pauliny został doceniony przez krytyków sztuki którzy jeden z obrazów wybrali na ekspozycję w Muzeum Sztuki Współczesnej. Zdając sobie sprawę, że to niewątpliwe wyróżnienie dla młodego artysty, z ciężkim sercem pogodziłam sie z myślą, że chwilowo "to cudo" jest dla mnie nieosiągalne.  
Na szczęście drugi obraz przedstawiający naszą Kirke mógł bez problemów przyjechać do mnie i zawisnąć w honorowym miejscu wzbudzając zachwyt całej rodziny. 
 
 
 
 
 
 
 
Powrót

„Pies jest jedyną istotą na świecie,
która bardziej kocha Ciebie niż siebie samego.” - J. Billangs