slideup

O HODOWLI

Drogi Gościu


Jeśli odwiedzasz moją stronę  i  czytasz ten tekst to znaczy, że nie jesteś tutaj przypadkowo.

 

Być może oczarowały Cię moje psy,  może szukasz informacji na temat konkretnej rasy, a może po prostu interesują Cię szczenięta z aktualnego miotu. Jeśli nie czytałeś jeszcze

mojego tekstu o RZETELNEJ HODOWLI  to zapraszam Cię do zapoznania się z nim

(kliknij tutaj).

Będziesz miał możliwość  zrozumienia jakimi założeniami kieruję się swojej  pracy hodowlanej, jakie stosuję kryteria przy wyborze reproduktora (lub  szczenięcia do hodowli) i  jak szczegółowo analizuję  konkretne cechy którymi jest obdarzony (charakter, temperament, kondycja zdrowotna i exterier) i które chciałabym przekazać potomstwu. Dzięki temu do dalszej hodowli przeznaczam tylko wyselekcjonowane szczenięta obdarzone jak najlepszymi cechami właściwymi dla rasy.

Narodziny szczeniąt w moim domu są wielkim wydarzeniem, bo moim głównym celem jest wyhodowanie psów zdrowych i pięknych, a największym marzeniem jest,

 

by nazwa mojej hodowli NOVA ESPERA kojarzyła się ludziom wyłącznie z psami które łączą w sobie elegancję, siłę, oraz mają swój niepowtarzalny typ.

 

Aby swoim charakterem i urodą dawały dowód swojego nieprzypadkowego pochodzenia  i były zawsze, przez długie lata powodem do dumy dla swoich właścicieli. To w hodowli Nova Espera urodziły się pierwsze polskie porcelanki – a to zobowiązuje.
Dlatego dokładam starań, by rasa porcelaine była nie tylko rozpoznawalna, ale też doceniana zarówno za swój wyjątkowy charakter jak i perfekcyjne cechy użytkowe. 

Na swój przydomek pracuję uczciwie i z pasją.
Tym pragnącym rozpocząć swoją przygodę z hodowlą chętnie udzielam rad, wspomagam wiedzą, doświadczeniem i kontaktami. Nigdy nie zapominam jednak zaznaczyć, że HODOWLA to nie tylko pasja, ale też (albo przede wszystkim) praca - ciężka, wymagająca poświęceń, pełna trudnych wyborów, rozterek, a czasem nawet łez.

To częste nieprzespane noce, ciągle zmieniane plany, ciągły brak czasu , problemy, wydatki.

Nasze ewentualne sukcesy nie spadają z nieba. To nagroda za rzetelność i determinację oraz motywacja do dalszych działań.

Hodowla to przede wszystkim lekcja pokory, cierpliwości, szacunku dla zwierząt oraz ludzi, dla wysiłku hodowlanego naszych poprzedników.

Bez świadomości tych wszystkich doświadczeń " zabawa w hodowlę " może być tylko źródłem udręki tak dla psów, jak i ich właścicieli.

Dlatego, chociaż cieszę się sukcesami wystawowymi moich wychowanków, to jeszcze bardziej szczęśliwymi domami do których trafiają.

Kochającego domu i pełnej miski, nikt i nic nie zastąpi.

Jeśli to właśnie poszukawania wymarzonego pupila sprowadziły Cię tutaj, to koniecznie przeczytaj informacje  KUPUJEMY SZCZENIĘ. 


Hodowla od wieków jest  pasją dla wielu ludzi. Częściowo jako sztuka, częściowo jako nauka. Skupia w sobie to, co najlepsze w więzi, która łączy psy i ludzi. Jest zarówno fascynacją, jak i wyzwaniem. Częstokroć to proces  na  całe życie i odpowiedzialny hodowca zdaje sobie z tego sprawę. 

Przynależność  do tej  szlachetnej  społeczności  jest  dla mnie zaszczytem.

 

 

                                                                   " Kto kocha swoją pracę i rozumie swoje psy

                                                        nie przejdzie w historii rasy niezauważony "

 

 

 

Opracowała

Ewa Pilich

 

 

Powrót

NOVA ESPERA NA ŚWIECIE

„Pies jest jedyną istotą na świecie,
która bardziej kocha Ciebie niż siebie samego.” - J. Billangs